Pjesë këmbimi të shtënë Machine prish

Përshkrim i shkurtër:

https://www.dx-blast.com/uploads/spare-parts.mp4 Spare Part of Shot Blasting Machine Blast wheel is the key of airless shot blasting equipment, it’s longevity, high efficient, low noise emission etc. Principle: Motor drives the impeller body rotation (direct drive or V-belt drive), by centrifugal force, the diameter of about 0.2 to 3.0 projectile (with steel balls,steel cut wire shot, stainless steel balls different type) thrown to the surface of the workpiece so that the surface of ...


Detail Product

Pjesë këmbimi të shtënë Machine prish
rrota Shpërthimi është çelësi i airless shtënë prish, kjo është jetëgjatësi, efikas, të emetimit të lartë të ulët të zhurmës etj
Parimi:
Motor drejton rotacionin e trupit të shtytësit (makinë drejtpërdrejtë ose makinë me rrip V), me forcë centrifugale, diametri prej rreth 0.2 deri në 3.0 predhë (me topa çeliku, prerë teli me tela të prerë, topa çeliku inox të llojit të ndryshëm) të hedhur në sipërfaqen e pjesa e punës në mënyrë që sipërfaqja e pjesës së punës të arrijë një vrazhdësi të caktuar të pjesës së punës për t’u bërë e bukur, ose të ndryshoni punën e saldimit stresi elastik është stresi kompresiv, përmirësoni jetën e pjesës së punës
Ka dy lloje të fletëve të shtytësit: tehut linear dhe tehut të lakuar, etj. i cili mund të drejtohet direkt nga një motor elektrik ose përmes rripit të lidhur me boshtin kryesor të drejtuar nga motori elektrik.
Trupi i shtytësit është i pajisur me tetë briskë, dhe trupi i shtytësit vetë është rregulluar në boshtin kryesor së bashku me timonin e ndarjeve të ndarjes, i cili është në qendër të rrotës goditëse të shtënë. Mbulesa është e veshur me një pllakë roje, dhe guaska është e pajisur me një mëngë pozicionimi dhe një tub hyrje të shtënave. Gjatë punës, të shtënat derdhen në kokën e shtytësit nga tubi i të ushqyerit
Nëse doni të dini më shumë Pjesë rezervë e makinës për shpërthim të shtënave (rrota e shpërthimit të xhiruar, turbina e shpërthimit të shtënë, pajisje për shpërthim), ju lutemi na kontaktoni tani!


 • Previous:
 • Next:

 • Dërgoni mesazhin tuaj tek ne:

  Shkruani mesazhin tuaj ketu dhe ta dërgojnë atë tek ne

  Produkte të lidhura

  Dërgoni mesazhin tuaj tek ne:

  Shkruani mesazhin tuaj ketu dhe ta dërgojnë atë tek ne
  WhatsApp Online Chat!