Këndor Duke Steel Girt

Përshkrim i shkurtër:

1) këndor Duke Steel zhavor: Dendësia:> 7.4g / cm3. Ngurtësinë: ≥HRC 62. Përbërja kimike: C 0,85-1,10%, Mn 0,25-0,45%, Cr ,8-1,65%, S≤0.04%, P≤0.04%. Duke zhavor çeliku është grimcuar nga duke çeliku. Është këndore zhavor çeliku. Krahasohet me zhavor normale çelikut, ajo ka më shumë Cr përmbajë, veshin rezistencë, konsumit të ulët dhe efikasitet të lartë për të prish. Përveç kësaj, duke pasur zhavor çeliku është zgjedhje e mirë për prerje guri granit në banda pa makine. 2) Rail Steel zhavor: Dendësia:> 7.5 g / cm3. Hardnes ...


 • Origjina e produktit: China
 • Item No .: DX-SG-02
 • Porti i Transportit: China
 • Koha Lead: Në 7 ditë
 • Pagesës: T / T, L / C
 • Detail Product

  1) Duke këndor çeliku Grit:

  Dendësia:> 7.4g / cm3.

  Ngurtësinë: ≥HRC 62.

  Përbërja kimike: C 0,85-1,10%, Mn 0,25-0,45%, Cr ,8-1,65%, S≤0.04%, P≤0.04%.

  Duke zhavor çeliku është grimcuar nga duke çeliku. Është këndore zhavor çeliku. Krahasohet me zhavor normale çelikut, ajo ka më shumë Cr përmbajë, veshin rezistencë, konsumit të ulët dhe efikasitet të lartë për të prish. Përveç kësaj, duke pasur zhavor çeliku është zgjedhje e mirë për prerje guri granit në banda pa makine.

  2) Rail Steel zhavor:

  Dendësia:> 7.5 g / cm3.

  Fortësi (± 3HRC) HRC40-51, HRC50-60, HRC 61-65.

  Përbërja kimike: C 0,65-1,0%, Si 0,15-0,8%, Mn 0,7-1,5%, S≤0.04%, P≤0.04%.

  Ne zgjidhni çeliku hekurudhor të jetë lëndë e parë, procesi i trajtimit të ngrohjes dhe pastaj të shtypur. Për shkak të Mn e saj të lartë të përmbajë dhe këndore të mprehtë, zhavor çeliku hekurudhor ka avantazhin e rezistencës veshin, konsumit të ulët dhe efikasitet të lartë.

  3) GP GL GH Steel zhavor:

  Dendësia:> 7.3g / cm3.

  Përbërja kimike: C 0,80-1,2%, şi ≥0.4%, Mn 0,60-1,2%, S≤0.05%, P≤0.05%.

  Fortësi (± 3HRC) HRC40-51, HRC 47-56, HRC 54-61, HRC 61-65.

  Është e grimcuar nga shtënë me cilësi të lartë çeliku. Grimcat rezultuese këndorë janë shfaqur të luhatet madhësive G10, G12, G14, G16, G18, G25, G40, G50, G80, G120, siç përshkruhet në SAE J444. Sipas kërkesave të ndryshme, të bëjë trajtim të ngrohjes për të kontrolluar ngurtësinë të GP standarde, GL, GH.

   

  Specifikim:

  Numri i ekranit Standard (mm) Rrjetë vidë (inç)  G10 G12 G14 G16 G18 G25 G40 G50 G80 G120
  SG240 SG200 SG170 SG140 SG120 SG100 SG70 SG50 SG30 SG20
  7 2.8 0,111 0                  
  8 2.36 0.0397 - 0                
  10 2.00 0,0789 80 - 0              
  12 1.70 0,0661 90 80 - 0            
  14 1.40 0,0555   90 80 - 0          
  16 1.18 0.0469     90 75 - 0        
  18 1.00 0.0394       85 75 - 0      
  20 0.85 0.0331         - - -      
  25 0.71 0.0278         85 70 - 0    
  30 0.60 0.0234           - - -    
  35 0.50 0.0197           - - -    
  40 0,425 0.0165           80 70 - 0  
  45 0,355 0.0139             - - -  
  50 0.300 0,0117             80 65 - 0
  80 0,180 0.007               75 65 -
  120 0.125 0,0049                 75 65
  200 0,075 0,0029                   70

  Aplikacion:

  SAE Steel zhavor Aplikimi

  G12 

  G14

  G16

  Prish / descaling mesme-të-mëdha çeliku të hedhura, gize, copa të falsifikuara, çeliku pjatë dhe gome respektohen copa punës.

  G18

  G25

  G40

  Prerje / bluarje gur, prish gome respektohen copa të punës. Pjatë Descaling çeliku, enë, sallë anije para pikturë. Cleaning small-to-medium cast steel, cast iron, forged pieces, etc.

  G50

  G80

  G120

  Prish / descaling tela çeliku, çelës, tub çeliku përpara procesin pikturë. Cleaning precision castings (eg. golf blocks)

   

  Paketimi dhe Dorëzimi:

  Details Paketimi:

  1) 25kg / pp (letër) qese, 40 qese në qese një ton.

  2) 25 kg / pp (letër) qese, pastaj 40 qese në një paletë

  Në përgjithësi, një 20GP mund të ngarkesës 25 ton, 27 ton më së shumti.

  Të gjitha paketat janë të veshur me materiale i papërshkueshëm nga uji.

  Ne gjithashtu mund të paketë produktet si ju kërkesat.

  Detail dorëzimit:

  Në 7 ditë pas pagesës të avancuar.

  Paketa e zhavor çeliku

  1) Shitore në një vend të thatë. Nuk ka rrezik të sigurisë, por oksidimit dhe bashkimit mund të ndodhë në prani të lagështisë. Trajtuar me kujdes për të shmangur dëmtimin e paketimit për të shmangur firë.

  2) Lifetime: ajo është 2500-2800 herë në kushte normale.

  3) Paketa jonë është lagështi-provë qese.

  FAQ:

  1) P: Çfarë është mënyra e pagesës tuaj?

  A: T / T: 30% Në paradhënie dhe pjesa tjetër 70% kundër kopje B / L.

  L / C: 100% L pakthyeshëm / C tek sytë.

  2) P: Çfarë është moq e produktit tuaj?

  A: MOQ është 5 ton.

  3) Q: A mund të sigurojë mostra falas?

  A: Po, ne mund të dërgojnë mostra falas me mallrave të mbledhur. Nga Express, të tilla si DHL, TNT, FedEx, Aramex, etj

  4) P: Çfarë Standardet ju carring jashtë për prodhimet e tuaja?

  A: standarde SAE dhe ISO9001, SGS.

  5) Q: Customized shërbimit:

  A: Product-Ne mund të prodhojnë madhësive të ndryshme gërryes sipas kërkesave të klientëve.

  Paketa-Produktet mund të paketohen si requirments konsumatorëve.

  6) Pyetje: pas shitjes shërbimi:

  A: Produktet tona kaluar ISO9001 standarde, dhe ne kontrollin procedurën e testimit në mënyrë rigoroze. Nga materialet e papërpunuara të transportit në port, shtabet tona bëjnë veprat e tyre seriozisht dhe me përgjegjësi gjatë gjithë kohës. Nëse ka probleme sasi, probleme paketë, probleme ofrimit, apo ndonjë probleme të tjera, kompania jonë do të hetojë seriozisht ngjarjen dhe për t'u dhënë konsumatorëve një përgjigje të kënaqshme.


 • Previous:
 • Next:

 • Dërgoni mesazhin tuaj tek ne:

  Shkruani mesazhin tuaj ketu dhe ta dërgojnë atë tek ne

  Produkte të lidhura

  Dërgoni mesazhin tuaj tek ne:

  Shkruani mesazhin tuaj ketu dhe ta dërgojnë atë tek ne
  WhatsApp Online Chat!