Аголна лого челик турнеја

Краток опис:

1) аголна лого челик Грит: Густина:> 7.4g / cm3. Цврстина: ≥HRC 62. Хемиски состав: C 0,85-1,10%, Mn 0,25-0,45%, Cr 0,8-1,65%, S≤0.04%, P≤0.04%. Имајќи челик ронки е уништен од лого челик. Тоа е аголна челик ронки. Споредба на нормален челик ронки, таа има повеќе содржат Cr, отпорност на абење, ниска потрошувачка и висока ефикасност за детонација. Покрај тоа, имајќи челик ронки е добар избор за гранит сечење камен во банда видов машина. 2) Железнички челик ронки: Густина:> 7.5g / cm3. Hardnes ...


 • Потекло на производ: Кина
 • Точка бр .: DX-SG-02
 • Испорака пристаниште: Кина
 • Водач Време: Во 7 дена
 • Плаќање: T / T, L / C
 • детали за производот

  1) аголна лого челик Грит:

  Густина:> 7.4g / cm3.

  Цврстина: ≥HRC 62.

  Хемиски состав: C 0,85-1,10%, Mn 0,25-0,45%, Cr 0,8-1,65%, S≤0.04%, P≤0.04%.

  Имајќи челик ронки е уништен од лого челик. Тоа е аголна челик ронки. Споредба на нормален челик ронки, таа има повеќе содржат Cr, отпорност на абење, ниска потрошувачка и висока ефикасност за детонација. Покрај тоа, имајќи челик ронки е добар избор за гранит сечење камен во банда видов машина.

  2) Железнички челик ронки:

  Густина:> 7.5g / cm3.

  Цврстина (± 3HRC): HRC40-51, HRC50-60, HRC 61-65.

  Хемиски состав: C 0,65-1,0%, Si 0,15-0,8%, Mn 0,7-1,5%, S≤0.04%, P≤0.04%.

  Ние избираме железнички челик да биде суровина, процесот на термичка обработка, а потоа го скрши. Поради својата висока Mn содржат и аголна остар, железнички челик ронки има предност на отпорност на абење, ниска потрошувачка и висока ефикасност.

  3) GP GL ГХ челик ронки:

  Густина:> 7.3g / cm3.

  Хемиски состав: C 0,80-1,2%, Si ≥0.4%, Mn 0,60-1,2%, S≤0.05%, P≤0.05%.

  Цврстина (± 3HRC): HRC40-51, HRC 47-56, 54-61 HRC, HRC 61-65.

  Тоа е уништен, но неговиот удар високо квалитетен челик. Како резултат на аголна честички се прикажани за да се движат големини G10, G12, G14, G16, G18, G25, G40, G50, G80, G120 како што е опишано во SAE J444. Според различни барања, направете го термичка обработка на контрола на цврстина стандард GP, gl, хормон за раст.

   

  спецификација:

  Број на екран Стандард (мм) Завртка решетката (инчи)  Г10 Г12 Г14 Г16 Г18 Г25 Г40 Г50 Г80 Г120
  SG240 SG200 SG170 SG140 SG120 SG100 SG70 SG50 SG30 SG20
  7 2,8 0,111 0                  
  8 2,36 0,0397 - 0                
  10 2,00 0,0789 80 - 0              
  12 1,70 0,0661 90 80 - 0            
  14 1,40 0,0555   90 80 - 0          
  16 1.18 0,0469     90 75 - 0        
  18 1.00 0,0394       85 75 - 0      
  20 0,85 0,0331         - - -      
  25 0,71 0,0278         85 70 - 0    
  30 0,60 0,0234           - - -    
  35 0,50 0,0197           - - -    
  40 0,425 0,0165           80 70 - 0  
  45 0,355 0,0139             - - -  
  50 0.300 0,0117             80 65 - 0
  80 0,180 0,007               75 65 -
  120 0,125 0,0049                 75 65
  200 0,075 0,0029                   70

  примена:

  САЕ Челик ронки апликација

  Г12 

  Г14

  Г16

  Минирање / Мембранска пумпа за средни до големи фрлија челик, леано железо, фалсификувани парчиња, челик и гума да се почитуваат работа парчиња.

  Г18

  Г25

  Г40

  Сечење / мелење камен, детонација гума почитуваат работа парчиња. Челична плоча Мембранска пумпа, сад, брод сала пред сликарство. Cleaning small-to-medium cast steel, cast iron, forged pieces, etc.

  Г50

  Г80

  Г120

  Минирање / descaling челична жица, клуч, челични цевки пред сликарство процес. Cleaning precision castings (eg. golf blocks)

   

  Пакување и испорака:

  Детали за пакување:

  1) 25kg / п.п. (на хартија) торба, 40 кеси во еден тон торба.

  2) 25 кг / п.п. (на хартија) кеса, а потоа 40 кеси за една палета

  Општо земено, една 20GP може да се вчита 25 тони, 27 тони на повеќето.

  Сите пакети се наредени со водоотпорен материјал.

  Ние исто така може да се спакуваат на производи како што се барања.

  Испорака Детална:

  Во рок од 7 дена по аконтацијата.

  пакет на челик ронки

  1) Да се ​​чува на суво место. Нема ризик за безбедност, но оксидација и агрегација може да се случи во присуство на влага. Ракувајте со него внимателно за да се избегне оштетување на пакување за да се избегне истекување.

  2) живот: тоа е 2500-2800 пати во нормална состојба.

  3) Нашиот пакет е водоотпорни торба.

  Најчесто поставувани прашања:

  1) П: Што е начин на вашата исплата?

  A: T / T: 30% однапред плаќање, а останатите 70% против Б / L копија.

  L / C: 100% неотповиклива L / C по видување.

  2) П: Што е MOQ на вашиот производ?

  A: MOQ е 5 тони.

  3) П: Може да ви обезбеди бесплатни примероци?

  О: Да, ние може да се испрати бесплатни примероци со товарно соберат. Од Експрес, како што се DHL, TNT, FedEx, Aramex, итн

  4) П: Кои стандарди те донесам надвор за вашите производи?

  A: SAE стандард и ISO9001, SGS.

  5) П: Кориснички услуги:

  A: производ-Ние може да произведе разни големини абразивни согласност со барањата на клиентите.

  Пакет-Производите може да се пакуваат како побарувањата на клиентите.

  6) П: По-продажба на услуги:

  A: Нашите производи помина ISO9001 стандардот, а ние се контролира постапката за тестирање строго. Од суровини за транспорт во пристаништето, нашите штабови се направи своите дела сериозно и одговорно цело време. Ако има количество проблеми, пакување, испорака проблеми, или други проблеми, нашата компанија сериозно ќе ги испита настанот и им даде на корисниците задоволувачки одговор.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака до нас:

  Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас

  Поврзани производи

  Испратете ја вашата порака до нас:

  Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас
  WhatsApp Онлајн Chat!