Челик шут детонација машини за профилирање

Краток опис:

https://www.dx-blast.com/uploads/Steel-Plate-Roller-Conveyor-Type-Shot-Blasting-Machine.mp4 Steel Plate Shot Blasting Machines for Profiling is one of the roller conveyor shot blasting machines , are designed and produced by adopting the advantages of similar products from both within the country and abroad. Boasting state-of-the-art speeds to remove surface contamination, scale and other impurities from the surface. 1) DX steel plate shot blasting machine is widely used in the field of cons...


 • Потекло на производ: Кина
 • Точка бр .: DX-RCBM-02
 • Испорака пристаниште: Кина
 • Водач Време: Во 35-50 дена
 • Плаќање: T / T, L / C
 • детали за производот

  Челик шут детонација машини за профилирање  е еден од ролери подвижни шут детонација машини  ,  се дизајнирани и произведени со усвојување на предностите на слични производи од и во земјата и во странство. Фали на state-of-the-art брзини да се отстрани површинска контаминација, скала и други нечистотии од површината.
  1) шут DX челик детонација машина е широко се користат во областа на градежништвото, мост, бродоградба, локомотива и воздушната индустрија.
  2) Оваа Мембранска пумпа системи се достапни за широк спектар на челични производи, како што се челични плочи, листови, ленти, жици, барови, цепаници, плочи, валани и фабрикувани структурни форми, и разни weldments, цевки, цевки и цилиндри за гас.
  DX експлозијата нуди широк спектар на ролери транспортери од мали едноставни машини и тешки машини и заврши линии зачувување, што може да се со 4,6,8,10,12 тркало единици.

  Челик шут детонација машини

  Машина Детали:

  1) бројот и силата на турбини се избрани во согласност со стапката на производство барања.
  2) систем за контрола на PLC, стабилен квалитет и лесен за добивање поддршка од локалните.
  3) Клучни делови на компонентите усвојуваат светски познат бренд, како на пр Сименс, Омрон, Шнајдер, Митсубиши.
  4) Со BE-ротирачки сепаратор на тапан, висока стапка на раздвојување
  5) Сите машини за распрснување на шут се целосно интегрирани со абразивни системи за враќање, сепаратор и колектор за прашина.
  6) 20 години искусни инженери, прилагодена услуга достапна.
  7) Поддршката за услугите по продажбата ќе се обезбеди во рок од 24 часа.
  Параметар на технологија :

  DX челик шут детонација машина
  Предмет Тип DX698 DX6912 DX6915 DX6920 DX6925 DX6930 DX6940
  Ширина на работното парче (мм) 800 ≤ 001200 001500 0002000 002500 0003000 5000 ≤
  Висина на работното парче (мм) 00300 00400 00500 00600 00600 50650 50650
  стапка за чистење (m / min) 0,5-4 0,5-4 0,5-4 0,5-4 0,5-4 0,5-4 0,5-4
  Стрелан стапка детонација (kg / min) 4 * 125 4 * 125 4 * 200 6 * 250 6 * 250 6 * 250 8 * 250

  Челик шут детонација машини за профилирање

  DX експлозијата може да обезбеди прилагодено решение дизајнирани да одговара на вашите барања со нашите инженерски и производствени капацитети и ние сме толку горди што нашите машини се сретне со поволен прием од нашите клиенти.
                                          ТУРБИНА за високи перформанси DX
  Ролери подвижни шут детонација машина DX ВИСОКИ ПЕРФОРМАНСИ турбина

  Download:
  Ако имате посебни барања, ве молиме симнете  минирање опрема Прашалник  за вашиот референца.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака до нас:

  Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас

  Поврзани производи

  Испратете ја вашата порака до нас:

  Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас
  WhatsApp Онлајн Chat!