Механички рециклирање песок детонација Бут

Краток опис:

Manual sand blasting booth mainly includes Blasting chamber, Sandblasting tank, Abrasive circulation system, Lighting system, Dust Collector, trolley system, Electric control system and other parts. The surface finish level can achieve Sa2.5. Blasting body is made of sandwich panel and steel plate, it is a strong, seal and spacious operation space to clean the workpiece. Blasting chamber is consist of body shell, left and right side wall, lateral wall, roof, protection plate, etc.   ...


 • Потекло на производ: Кина
 • Точка бр .: DX-BR-02
 • Испорака пристаниште: Кина
 • Водач Време: Во 35-50 дена
 • Плаќање: T / T, L / C
 • детали за производот

  Прирачник песок детонација кабина  вклучува главно минирање комора, sandblasting резервоарот, абразивни циркулаторен систем, систем за осветлување, прашина колектор, тролејбус, електрична систем за контрола и други делови. Ниво на завршна површина може да се постигне Sa2.5.

  Детонација тело е направен од сендвич панел и челик, тоа е силна, печат и пространа операција простор за чистење на работното парче. Детонација комора се состои од тело школка, левата и десната страна на ѕидот, страничен ѕид, покрив, заштита плоча, итн

  песок детонација кабина

   

  параметар технологија:
  Дел I : Преработени работни парчиња и параметар
  1 Внатрешна големина на комората за размалување на песок (L * W * H) 8000 * 6000 * 5000 мм
  2 Големина на вратата на комората за размалување на песок (W * H) 6000 * 4000 мм
  3 Максимална тежина Максимална тежина
  4 Заврши нивоПостигнувајте Sa2 .5 (GB8923-88) 
  5 Брзина на обработка 15-30 м2 / час
   (оригинални материјали за површинско ниво на ниво на АД и барања за чистење на работното парче, операторот започнува со различна количина на пушка)   

  песок детонација кабина за површина по завршувањето 

  DX експлозијата може да обезбеди прилагодено решение дизајнирани да одговара на вашите барања со нашите инженерски и производствени капацитети и ние сме толку горди што нашите машини се сретне со поволен прием од нашите клиенти.

   
  Download:
  Ако имате посебни барања, ве молиме симнете  минирање опрема Прашалник  за вашиот референца.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака до нас:

  Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас

  Поврзани производи

  Испратете ја вашата порака до нас:

  Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас
  WhatsApp Онлајн Chat!