Машина за челик појас шут детонација машина

Краток опис:

Tumble Steel Belt Shot Blasting Machine used for surface cleaning, rust removing, and surface intensification of each kind of middle and small scale casting, forging and so on. It is suitable for different production scale, can be stand-alone use and many units can also be used in conjunction with the continuous conveyor components, composing the production of clean-up lines. Technology parameter: Main Machine    1 Main Machine  Outline Dimension(L*W*H):4300mm x 3500mm x 6200mm ...


 • Потекло на производ: Кина
 • Точка бр .: DX-TBM-02
 • Испорака пристаниште: Кина
 • Водач Време: Во 35-50 дена
 • Плаќање: T / T, L / C
 • детали за производот

  Тагови производ

  Машина за уништување на челик појас шут детонација машина  се користи за чистење на површини, 'рѓа отстранување, површина и интензивирање на секој вид на среден и мал кастинг размери, фалсификување и така натаму. Таа е погодна за различни обем на производството, може да биде самостојна употреба и многу единици, исто така може да се користи во врска со компонентите на континуирано транспортер, составување на производство на расчистување линии.

  параметар технологија:
  Главна машина   
  1 Главна машина  Димензија на скици (L * W * H) : 4300mm x 3500mm x 6200mm
  2 Работното парче  Максимална димензија : ** мм
  Максимална тежина : 20 кг /
  парч Ефект за чистење на експлозив (GB8923-88): Sa2.5
  Површина на завршна обработка на површината: 10 ~ 50 mu
  Барања за ефикасност на чистење: > 1500 kg / оптоварување   

  Ако сте заинтересирани во нашите стил машина, добредојдени да не контактирате за да добиете подетални информации.

   

   

  Машина Детали:

  Машина за челик појас шут детонација машина

  DX експлозијата може да обезбеди прилагодено решение дизајнирани да одговара на вашите барања со нашите инженерски и производствени капацитети и ние сме толку горди што нашите машини се сретне со поволен прием од нашите клиенти.

   

  Пакување и испорака:
  1 Пакет Стандарден пакет
  2 Време на испорака 50 дена по приемот на исплатата
  4 Гаранција за квалитет Една година
  5 Обезбедена услуга по продажбата  Инженери достапни за сервисирање машини во странство

  Најчесто поставувани прашања:

  1. макс. Должина / ширина / висина на работа парчиња.

  2. Продуктивноста треба да детонација на работа парчиња (колку тони или парчиња дневно или месечно?).

  3. Снабдувањето со електрична енергија што треба (како што е 380V, 3P, 50Hz).  

  4. Фото работа парчиња или цртеж е подобро.

  Врз основа на ова прашање, детални технички предлози ќе бидат испратени до вас за референца.

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака до нас:

  Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас

  Поврзани производи

  Испратете ја вашата порака до нас:

  Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас
  WhatsApp Онлајн Chat!